“Powiśloki” jak zwykle nie zawiodły!

Społeczność naszej szkoły zawsze chętnie ogląda barwne występy “Powiśloków”, bywają też często na lokalnych  imprezach środowiskowych, a ostatnio zachwycili zagranicznych gości z projektu Erasmus+. Czasem jednak trzeba stanąć do współzawodnictwa z naprawdę wymagającą konkurencją i sprostać wyśrubowanym kryteriom konkursowym.

Takim sprawdzianem jest bez wątpienia Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego, który odbył 11 czerwca 2016 juz po raz XVI we Włodawie. Przeglądowi patronowali m. in. Lubelski Kurator Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego, a w jury zasiadali eksperci chorografowie i kulturoznawcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, UMCS w Lublinie i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W przeglądzie brało udział 16 zespołów z całej lubelszczyzny.

Nasz Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego “Powiśloki” (grupa najstarsza) kierowany przez panie: Renatę Majkowską Wojdyło i Barbarę Zielińską zaprezentował dwie suity taneczne: Tańce łowickie i Poloneza. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji jury przyznało naszemu zespołowi III miejsce.

Dodam jeszcze, że tancerzom akompaniowała kapela w składzie: Zdzisław Madej, Mirosław Wojdyła, Mariusz Dobrosz i Mateusz Kasiak wspomagani pięknym śpiewem: Edyty Frydeckiej, Adrianny Mroczkowskiej, Julii Kosik i Anny Wrony.

Mariusz Dobrosz

Foto i film: www.mdk.wlodawa.pl