MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS 1050 LAT CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE

W dniu 25 kwietnia 2016 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, odbyło się podsumowanie konkursu 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Celem tego konkursu było uczczenie ważnej rocznicy religijnej i historycznej, pogłębienie wiedzy o początkach chrześcijaństwa i państwa polskiego oraz zainspirowanie uczniów do podjęcia refleksji nad wpływem chrześcijaństwa na życie Polski i Polaków. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Marian Rojek, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski, Poseł na Sejm RP Genowefa Tokarska, Poseł na Sejm RP Agata Borowiec, Poseł na Sejm RP Piotr Olszówka, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Biłgorajski, Kierownik LSCDN w Zamościu Bogdan Leszczuk. Współpracę organizacyjną i opiekę naukową zapewniło Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i zaproszeni goście obejrzeli spektakl przedstawiony przez uczniów KLO pt.: „Łaska spłynęła na nas… . O cudach za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny”.

Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej i literackiej. Był on kierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prac plastycznych wpłynęło 102, literackich – 21. W kategorii wiedzy brało udział 71 uczestników. Uczniowie mieli do dyspozycji „bank” 1050 pytań. Spośród nich zostało wybranych 50 pytań, na które odpowiadali uczniowie w teście pisemnym. Dziesięcioro najlepszych uczniów zostało zakwalifikowanych do części ustnej konkursu, którą przygotowała i przeprowadziła dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej dr Dorota Skakuj.

Z naszej szkoły w kategorii plastycznej wzięły udział następujące osoby:

Dominika Śledzik kl.IIIa, Karolina Fredo kl.Ia, Piechota Miłosz kl. Ia, Ernest Pyrak kl.Ia.

W kategorii wiedzy:

Mateusz Błażejczyk kl.Ia, Krzysztof Godzina kl.Ia – zajął II miejsce.

Gratulujemy.

Dorota Kopeć

konkurs_dor_03 konkurs_dor_02 konkurs_dor_01