Zasady nauczania hybrydowego

Szanowni Państwo

Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.

Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

Obiady i dowozy na dotychczasowych zasadach.

Szczegółowe harmonogramy znajdują się w załączniku oraz będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Objaśnienia do tabel

S – lekcje w szkole

NZ – nauczanie zdalne (dzieci przebywają w domu)

Harmonogram pracy zdalnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim w dniach 26.04. – 30.04.2021 r.

Dzień tygodnia1 a1 b1 c2 a2 b2 c3 a3 b3 c
PoniedziałekSSSNZSSNZNZNZ
WtorekSSSNZSSNZNZNZ
ŚrodaSSSNZSSNZNZNZ
CzwartekNZNZNZSNZNZSSS
PiątekNZNZNZSNZNZSSS

Harmonogram pracy zdalnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim w dniach 04.05. – 07.05.2021 r.

KlasyUwagi
Dzień tygodnia1 a1 b1 c2 a2 b2 c3 a3 b3 c

3.05 dzień wolny
WtorekNZNZNZSNZNZSSS
ŚrodaNZNZNZSNZNZSSS
CzwartekSSSNZSSNZNZNZ
PiątekSSSNZSSNZNZNZ

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.