Zasady nauczania hybrydowego

Szanowni Państwo

Od poniedziałku, 17 maja lekcje w systemie hybrydowym będą mieli uczniowie w klasach IV-VIII w szkołach podstawowych Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.

Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas IV-VIII oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

Obiady i dowozy na dotychczasowych zasadach.

Szczegółowe harmonogramy znajdują się w załączniku oraz będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Objaśnienia do tabel

S – lekcje w szkole

NZ – nauczanie zdalne (dzieci przebywają w domu)

Harmonogram pracy zdalnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim w dniach 17.05. – 21.05.2021 r.

klasy
Dzień tygodniaIV aIV bV aVI aVI bVI cVII aVII bVIII aVIII bVIII c
PoniedziałekSSSNZNZNZNZNZSSS
WtorekSSSNZNZNZNZNZSSS
ŚrodaSSSNZNZNZNZNZSSS
CzwartekNZNZNZSSSSSNZNZNZ
PiątekNZNZNZSSSSSNZNZNZ

Harmonogram pracy zdalnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim w dniach 24.05. – 28.05.2021 r.

Dzień tygodniaIV aIV bV aVI aVI bVI cVII aVII bVIII aVIII bVIII c
PoniedziałekNZNZNZSSSSSNZNZNZ
Wtorek25.05.2021 Dzień wolny od nauki OP i Kl. I – VII, egzamin kl. VIII (j. polski)
Środa26.05.2021 Dzień wolny od nauki OP i Kl. I – VII, egzamin kl. VIII(matematyka)
Czwartek27.05.2021 Dzień wolny od nauki OP i Kl. I – VII, egzamin kl. VIII (j. angielski)
PiątekSSSNZNZNZSSNZNZNZ

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.