“Szlachetna paczka”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych, który działa już od 2001r. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami . To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają rodzin i przeprowadzają z nimi wywiady, ustalają czego najbardziej potrzebują. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Tworzone są rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami.

Społeczność naszej szkoły wspierała Rodzinę zmagającą się z problemem niepełnosprawności. Dnia 11.12.2021r., dzięki uprzejmości strażaków z OSP Janiszkowice, dostarczyliśmy przygotowaną paczkę do magazynu, a następnie wolontariusze przewieźli ją do wybranej przez nas Rodziny. Jej członkowie byli ze wszystkiego bardzo zadowoleni, wdzięczni i wzruszeni. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję i okazaną pomoc. Poniżej zamieszczamy słowa podziękowania, jakie skierowała do nas Rodzina.

„Drogi Darczyńco,

Pragniemy z całego serca podziękować za pomoc okazaną naszej rodzinie. Dziękujemy a dobre serce i wrażliwość oraz za to, że nie jesteście obojętni na drugiego człowieka.

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych, Świąt Bożego Narodzenia i oby Wasze dobro mnożyło się i wracało do Was”