,,Zima w krainie Smerfów”

12 stycznia 2019r. Szkole Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga odbyła się Choinka Szkolna. Od godziny 10.00 do 13.00 bawiły się dzieci kl.0-III. Uroczystość przygotowała klasa III a z rodzicami. Uczniowie zaprezentowali wszystkim przedstawienie ,,Zima w krainie Smerfów”. Dzieci bardzo wczuły się w swoje role i pięknie je wszystkim zaprezentowały. Na scenie pojawiły się wszystkie znane postacie z rodziny Smerfów :Papa Smerf, Gargamel, Klakier, Smerfetka , Saszetka, Smerfuś i wielu innych. Smerfy martwiły się, że w ich krainie nie ma śniegu i poprosiły Zimę, aby go wyczarowała. Pojawił się więc śnieg, bal u Gargamela, sanie ze Smerfami i przestrogi na ferie dla uczniów. Punktem kulminacyjnym był występ rodziców, którzy jako duże Smerfy tańczyli do utworu ,,Bajlando”. Wszystkim obecnym na sali bardzo podobał się występ małych i dużych Smerfów, o czym świadczą gromkie owacje. W tak świetnym nastroju dzieci, wychowawczynie, rodzice bawili się na zabawie. Chętnie także brali udział w konkursach rzutu maskotkami do butów. Niektórzy nie mogą się już doczekać następnej tak udanej uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim.

17 stycznia 2019 r. w naszej szkole przedstawienie ,,Zima w krainie Smerfów” miały okazję oglądać dzieci z Przedszkola Miejskiego w Opolu Lubelskim. Młodsi koledzy byli zachwyceni grą aktorską, dekoracją i barwnymi strojami. W wielu aktorach rozpoznano absolwentów przedszkola. Wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy bardzo za przybycie maluchom i ich paniom. Zawsze zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły.

Renata Majkowska-Wojdyła