V Przedszkolada

24 maja 2018 r. po raz piąty dzieci z Opola Lubelskiego, Kluczkowic i Józefowa nad Wisłą rywalizowały w „Przedszkoladzie”, którą zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim.

„Przedszkolada” miała formę zawodów sportowych. Celem spotkania była przede wszystkim dobra zabawa w gronie rówieśników, ale nie zabrakło emocji i współzawodnictwa. Maluchy poczuły się jak na prawdziwej olimpiadzie. Dzieci walczyły o puchary i medale w konkurencjach skocznych, bieżnych i rzutnych. Wykazały się przy tym dużą sprawnością fizyczną i zaangażowaniem.

V “Przedszkoladę” wygrały przedszkolaki z Kluczkowic, na drugim miejscu uplasowali się ich koledzy z Józefowa nad Wisłą. Trzecie miejsca zajęły ex aequo drużyny z Przedszkola Miejskiego w Opolu Lubelskim oraz „Jedynki” i „Dwójki”. Wszystkie drużyny dostały puchary, a każdy zawodnik medal.

Ale dla małych sportowców nie miejsca na podium były najważniejsze. Dzieci chciały się przede wszystkim dobrze bawić. W przerwach między konkurencjami grupy zaprezentowały układy taneczne. Konkurs „Strzał na bramkę” wygrała pani Anna Szklarz reprezentująca Przedszkole Miejskie z Opola Lubelskiego. Na koniec dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce.