Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek”

W dniu 12 kwietnia 2018 r. odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek”, którego organizatorkami były Pani Agnieszka Czapla i Pani Beata Złotucha. Wzięło w nim udział 26 uczestników w wieku od 5 do 9 lat. W konkursie brali udział soliści i zespoły reprezentujące klasę. Festiwal ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez muzykę i śpiew, stworzenie możliwości zaprezentowania wokalistów i odkrywania młodych talentów oraz wspólną zabawę i integrację społeczności szkolnej.

Tegoroczny „Słowik” obfitował w talenty i stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści wspaniale zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze piosenki dziecięcej. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się dla jurorów trudnym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Rodak, Julia Wrona wyłoniła laureatów, którymi zostali: Oliwia Głodzik, Maria Szmit, Milena Łyjak z grupy I (wych. A. Czapla), Patrycja Bakalarz z grupy II OP (wych. M. Gorzym) Piotr Ciupak z klasy I a (wych. M. Łukaszewicz) Emilia Skowrońska, Julia Kutyna, Jakub Błażejczyk, Kacper Czuryszkiewicz z klasy I b (wych. E. Wawer), Oskar Witek z klasy II a (wych. R. Majkowska – Wojdyłą), Wojciech Grabek z klasy III a (wych. A. Piątek), Patrycja Adamczyk, Martyna Smaga, z klasy III b (wych. B. Złotucha).

Wszyscy laureaci uzyskali nominację do Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Ponadto w kategorii zespoły I miejsca wyśpiewały dzieci z zespołu „Fantazja” z grupy I OP (wych. A. Czapla), a II miejsce zajęły dziewczęta z zespołu „Gwiazdeczki” z grupy II OP (wych. M. Gorzym).

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom festiwalu i ich wychowawczyniom, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do dalszej pracy nad śpiewem i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji festiwalu w przyszłym roku.

A. Czapla