Dwójkowa majówka z Kolbergiem

Śpiewem, tańcem i muzyką rozbrzmiewała scena OCK w miniony piątek 18 maja.

W ten to sposób, już po raz trzeci, opolska “Dwójka” obchodziła “Majówkę z “Dwójką”. Majówkę z Kolbergiem”, która stała się wspaniałą okazją do zaprezentowania zdolności i talentów naszych uczniów.

Święto patrona szkoły, Oskara Kolberga, rozpoczął występ jego spadkobierców – “Powiśloków” zabawą taneczną “Miotlarz”. Potem zaprezentowali się w spektaklu ,,Śpiąca Królewna” aktorzy grupy teatralnej “Wesoła gromada”. Widzowie mogli również podziwiać: grupę akrobatyczno – baletową “Dubiś” oraz sekcję akrobatyczną UKS ,,Dubler” w układzie ze wstążką.

Swoje zdolności zaprezentowali również nasi młodzi muzycy. Usłyszeliśmy sonatę C dur F. Spindlera w wykonaniu Mateusza Goliszka oraz utwór instrumentalny ,,Studium palcowe” zagrany przez Guana Jing Xianga. Natomiast Wiktoria Wrona zaprezentowała utwór Henryka Wieniawskiego “Dudziarz”.

Uczniowie opolskiej “Dwójki” pokazali, że potrafią również doskonale śpiewać. Występy artystyczne przeplatały popisy wokalne: Patrycji Bakalarz, Jakuba Błażejczyka, Amelki Bakalarz oraz Patrycji Adamczyk.

Na majówce nie zabrakło naszych recytatorów: Mateusza Błażejczyka i Szymona Kęcika.

Całości dopełniły popisy taneczne wizytówki naszej szkoły – DZTL “Powiśloki”. Oprócz wspomnianej już zabawy zespół zaprezentował wiązankę tańców z różnych regionów Polski. Grupa najmłodsza zatańczyła krakowiaka, grupa średnia – tańce lubelskie, a najstarsza – wielkopolskie. Dodatkową atrakcją były tańce łowickie w wykonaniu naszych absolwentów.

W święcie szkoły wzięli udział sympatycy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim: zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz odwiedzający nas w ramach współpracy międzynarodowej “Erasmus +” nauczyciele i uczniowie z: Bułgarii, Rumunii, Włoch, Turcji i Portugalii.

Piątkowe spotkanie z “Dwójką” i naszym patronem zwieńczyło wspólne zaśpiewanie – sztandarowej pieśni – wszystkich grup “Powiśloków” i naszej szkoły:

Wieje wiatr historii już od wielu lat.

Pieśń o naszej szkole niechaj niesie w świat.

Kto dołączył do nas, klimat “Dwójki” zna.

Innych zapraszamy. Nabór jeszcze trwa.

M. Ł, A. G.