„Mała Szkoła” świętuje 100 lat Niepodległości

Klasy O-III uczciły to doniosłe święto w sposób wyjątkowy.
08.11.2018r. najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, pod kierunkiem pani Małgorzaty Gorzym przygotowały apel. „Zerówiaki” przypomniały historię „jak to wszystko było, co się wydarzyło”. Słuchając wierszy i piosenek cała najmłodsza społeczność szkolna wzięła udział w lekcji historii. Towarzyszyli nam rodzice, panie wychowawczynie i dyrekcja szkoły.
09.11.2018r. o godzinie 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci brały także udział w konkursie plastycznym „Polska, moja Ojczyzna” przygotowanym przez panie Elżbietę Wawer i Agnieszkę Czaplę.
28.11.2018r. odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej dla klas O-III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim. Zabrzmiały nuty patriotycznych piosenek, które prezentowały dzieci solo oraz w grupach i zespołach wokalnych. Każdy uczestnik został nagrodzony. Przegląd Piosenki Patriotycznej przygotowały i prowadziły panie Agnieszka Jaszczyńska i Małgorzata Gorzym.
Zaprezentowały się następujące osoby i zespoły w utworach:
1.Maciej Dobrowolski OP1 „My, pierwsza brygada”, wych. Agnieszka Czapla
2.Zespół OP1 „Serce w plecaku”, wych. Agnieszka Czapla
3.Zespół OP1 „Białe róże”, wych. Agnieszka Czapla
4.Lena Sagan OP2 „Wojenko, wojenko”, wych. Małgorzata Gorzym
5.Alicja Kozłowska OP 2 „Hej,chłopcy bagnet na broń”, wych. Małgorzata Gorzym
6.Miłosz Leszczyński, Lena Szychowska, Wojciech Szuba, Weronika Wilczyńska OP2 „Deszcz jesienny”, wych Małgorzata Gorzym
7.Maja Malan, Wiktoria Kociołek z chórkiem OP3 „My, pierwsza brygada”, wych. Agnieszka Jaszczyńska
8.Mikołaj Branicki, Michał Sawicki, Filip Mroczkowski, Jakub Pluta OP3 „O mój rozmarynie”, wych. Agnieszka Jaszczyńska
9.Zespół klasy Ia „Przybyli ułani pod okienko”, wych. Anna Dąbrowska
10.Zuzanna Pączek kl.Ib „Przybyli ułani pod okienko”, wych. Anna Piątek
11.Patrycja Bakalarz kl.Ib „Wojenko,wojenko”, wych. Anna Piątek
12.Maria Szmit, Zofia Śliwa kl.Ib, „Białe róże”, wych. Anna Piątek
13.Milena Łyjak kl.Ic „Białe róże”, wych. Beata Złotucha
14.Bartosz Miziński kl.Ic „Piechota”, Beata Złotucha
15.Maria Babska, Anna Adamek, Julia Bicka kl.IIa „Białe róże”, wych. Małgorzata Łukasiewicz
16.Zespół kl.IIa „Przybyli ułani pod okienko”, wych. Małgorzata Łukasiewicz
17.Kacper Czuryszkiewicz kl.IIb „Serce w plecaku”, wych. Elżbieta Wawer
18.Maria Strawa, Emilia Skowrońska, Wiktoria Mondorowicz, Hanna Samonek kl.IIb „Jestem Polką i Polakiem”, wych. Elżbieta Wawer
19.Zespół Drugaki kl.IIb „Pierwsza Kadrowa”, wych. Elżbieta Wawer
20.Nadia Karpińska kl. IIIa „Rozkwitały pąki białych róż”, wych. Renata Majkowska – Wojdyła
21.Lena Pastwa kl.IIIa „My pierwsza brygada”, wych. Renata Majkowska – Wojdyła
22.Oskar Witek kl.IIIa „O mój rozmarynie”, wych. Renata Majkowska – Wojdyła
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

Małgorzata Gorzym