Jesienny Konkurs Recytatorski

4 listopada 2021 r. odbył się w naszej szkole szkolny etap Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Już po raz 25 młodzi miłośnicy żywego słowa mogli zaprezentować swoją interpretację utworu lirycznego lub prozatorskiego. Po długiej – dwuletniej przerwie – do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas IV – VIII. Ze względu na trudny pandemiczny czas kilku recytatorów jury wysłuchało za pomocą platformy MS Teams. Tym bardziej należy docenić wysiłek, jaki każdy z uczestników włożył w przygotowanie do szkolnego etapu. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział w szkolnych eliminacjach, a nagrodzeni i wyróżnieni dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nominacja do etapu powiatowego:

Lena Szczerba – kl. IV b (op. p. M. Łyjak)

Jakub Błażejczyk – kl. V b (op. p. A. Wesołowska – Błażejczyk)

Mateusz Goliszek – kl. VIII b (op. p. R. Kopycińska)

Antonina Maciąg – kl. VIII b (op. p. R. Kopycińska)

Wyróżnienia:

Zuzanna Śledzik – kl. IV c (op. p. R. Kopycińska)

Kacper Czuryszkiewicz – kl V b (op. p. A. Wesołowska – Błażejczyk)

15 listopada odbył się etap powiatowy Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Hasło tego rocznej edycji konkursu brzmi: ,,Śmiechem – żartem”, więc nie zabrakło tekstów o zabarwieniu humorystycznym.

W Opolskim Centrum Kultury w słowne szranki stanęło 26 recytatorów, a nasi reprezentanci pokazali, po raz kolejny, że trudną sztukę żywego słowa opanowali doskonale.

Wyróżnienie w etapie powiatowym Jesiennego Konkursu Recytatorskiego otrzymał Jakub Błażejczyk z kl V b, a nagrodę i awans do wojewódzkiego turnieju wywalczyli: Antonina Maciąg i Mateusz Goliszek z kl. VIII b, którzy już 26 listopada zaprezentują przygotowane teksty w Wojewódzkim Ośrodku Kultury.

Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów w etapie wojewódzkim.

Agata Grudka