Dzień Dziecka 2021

,,Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.

Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.

Nie ma dzieci – są ludzie.

(…)

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
Janusz Korczak

1 czerwca 2021r. został zorganizowany w naszej szkole DZIEŃ DZIECKA. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Wszystkie atrakcje odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

W tym dniu na uczniów czekało wiele atrakcji; pierwsze dwie godziny lekcyjne poprowadzone zostały przez uczniów kl. VII i kl. VIII, zastępujących nauczycieli; uczniowie klas IV i kl. V brali udział w spotkaniu z zaproszonymi funkcjonariuszami Policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz skutków prawnych cyberprzemocy(wszyscy uczestnicy otrzymali także skromne upominki); następnie wg ustalonego harmonogramu odbywały się rozgrywki sportowe z nagrodami, gry planszowe i seansy filmowe z popcornem. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach a radości nie było końca, czego potwierdzeniem było zadowoleniie, uśmiech na twarzy .

Organizatorzy,w tym dniu, nie zapomnieli również o Dominiku, uczniu kl.VIII , który ze względu na poważną chorobę potrzebuje pomocy. W związku z tym, w planach dnia, uwzględnili także zbiórkę pieniędzy i kiermasz ciast z przeznaczeniem na niezbędną rehabilitację kolegi.

W imieniu Dominika i jego Rodziców serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy uczniowi ,,Dwójki”.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wyjątkowego DNIA DZIECKA.

Członkowie SU wraz z opiekunami